Rozhovor s novou top manažerkou

Jak ses s Euronou seznámila?

Poprvé jsem Euronu uviděla u mé kamarádky v roce 2014. Měla sašetky a zaujaly mě vůně. Objednala jsem si je. Nijak jsem se však nepídila po tom, co to vlastně je. Za několik měsíců mě oslovila jiná kamarádka s nabídkou úžasné aviváže. Nasměrovala mě na Ester Kubzovou, se kterou jsme se od vidění znaly. Ester mi řekla základní informace, které jsem nejdříve házela za hlavu :-D. Zvědavost byla ale silnější! Objednala jsem si u ní pár výrobků. Nadchla mě vůně a hlavně účinek. Pamatuji si, že jsem měla zásoby komerce na praní (byla akce :-D), ale i přesto jsem si zakoupila prací prostředek z Eurony a začala v něm prát. Ke komerci už jsem se nikdy nevrátila. Hrozně mi to, jak to říct spisovně, nevonělo 😀 a nechápala jsem, jak jsem v tom mohla prát! Řešila jsem také v té době problém se zapáchající pračkou.

Kdy a proč ses rozhodla, že chceš víc?

V dubnu 2014 mi Esterka vyřídila mé zákaznické číslo. Výrobky jsem zkoušela a testovala J. Protože jsem byla velmi nadšená, zmínila jsem se rodině a kamarádkám. Představa ale, že bych někde měla něco nabízet? To vůbec! Chtěla jsem být spokojenou zákaznicí! No, ale člověk míní a život mění. Podívala jsem se na to totiž z jiného úhlu. Tak třeba, když se mě někdo zeptá na dobrou restauraci či nějaký dobrý film? Bez přemýšlení odpovím. Dělám tím reklamu třeba restauraci a zadarmo. Tak proč nedoporučovat něco, co je české, ekologicky šetrné, co funguje za peníze J. V červnu 2014 jsem se poprvé setkala a domluvila si schůzku se Sylvou Jaškovou. Chtěla jsem vědět více informací. V říjnu 2014 mi končila mateřská, a protože mi zaměstnavatel nedržel místo a nevěděla jsem co dál, řekla jsem si „že to teda zkusím“ J. A začala jsem intenzivně pracovat a absolvovat jakékoliv osobní schůzky, prezentace, školení.

Co bys dnes udělala jinak?

😀 záludná otázka. Nic. Ať už jsem absolvovala cokoli (školení, prezentace, osobní schůzky), tak jsem si vždy něco zapamatovala a vždy mi to něco dalo a posunulo zase dále. Každý má svoji cestu a tak jak to šlo mě, tak to mělo být J.

Co tě na Euroně nejvíc baví?

Osobně jsem lepší práci najít nemohla. Miluji na ni hlavně časovou flexibilitu, osobní rozvoj, finanční nezávislost a přátelství napříč republikou. Některé děvčata bych nikdy nepotkala a nepoznala, kdybych dělala třeba někde v továrně u pásu :-D. Co víc si žena může přát J. S oblibou říkám, že je to příjemná, voňavá a skvělá práce, kdy se bavím za peníze J.

Jaký je tvůj recept na úspěch?

Nejdříve jsem se takovým věcem jako je mít nějaký cíl, vyhýbala. Postupně jsem zjistila, že mít cíl je skvělé a říct si, co chci a čeho chci dosáhnout. Líbí se mi slovní obrat Petera Urbance „dát si povolení“. Při cestě vzhůru být určitě přirozená, na nic si nehrát a mít vyzkoušené některé výrobky, tedy doporučovat něco ze své praxe, protože to nadšení, že mně to funguje, je vážně znát a tak to bude fungovat i ostatním zákaznicím či poradkyním. Doporučuji řídit se heslem“ denně něco pro Euronu“. Důležitá je podpora zkušenějších lidí, tedy sponzora, nadsponzora. Při nabídkách jsem se setkávala i s nezájmem a negativními názory. Hodně jsem se tím trápila. Říkala jsem si, jak to, že je to nenadchlo tak jako mě? Proč si zajdou raději do obchodu a nakoupí si tam něco v akci? Já to nechápu!!! Rozdávala jsem spoustu vzorečků a byla jsem zklamaná, že z toho převážně nic nebylo. Tohle jsem se musela také naučit, že neodmítají mě, ale výrobky Eurona a naučit se říct „další prosím“ J. A předně, naučit se být důsledná a mít zpětnou vazbu se zákaznicí a vzít si hlavně kontakt, pokud ji neznám. A věřte mi, že ještě i nyní mě odmítnutí občas rozhodí, a štve mě, že nejsem tak pohotová v argumentaci, jak bych chtěla. Po schůzce si naříkám, že jsem mohla říct to a tamto“. Jak se říká, po bitvě je každý generál J. Na druhou stranu, je to ta nejlepší škola. Přijde několik takových odmítnutí a pak narazím na zákaznici, která mi to mnohonásobně vrátí tím, jak je nadšená a to je pro mě úžasný pocit. Naplní mě to energií, a řeknu si, že tato práce za to stojí!!! Doporučuji jakékoliv školení, prezentace, osobní schůzky, telefonáty se sponzorem. Vždy Vás to posune dále. Prostě pracovat tak, jak to cítíte J. Hani, ještě jednou moc gratuluji k obhájení a k nové pozici, je za tím obrovský kus práce! Přeji ti, ať do svého týmu přitahuješ další a další ženy s podobnou energií, která v tobě je a ať se ti brzo roztočí diamant. J Bára Skálová, listopad 2016